Ar tikrai trūksta laiko?

Nature / WikiHow 

 

Kas kart išgirdę, jog paroje nepakanka valandų, palinksime galvas su tuo visiškai sutikdami, juk ir mums jo vis pritrūksta... Bet ar tikrai? Ar gavę papildomų valandų ir jėgų, toms valandoms išnaudoti, mes viską spėtume? Galvoji, kad ne? Teisingai. Esmė yra ne laike ar darbų gausoje. Viskas, ką reikia sutvarkyti, tai yra mąstysena ir įpročiai. Šiuo klausimu susimąstei ne tik tu, bet ir mokslininkai jau ne vienerius metus pluša, bandydami išsiaiškinti, kur tas laikas dingsta. Vakarų pasaulis susirūpino laiko trūkumu ir BBC inicijavo tyrimus Jungtinėje Karalystėje. Tikslo siekimo būdas -  užfiksuoti veiklą dienoraštyje kasdien kas pusvalandį ir išanalizuoti kur dingsta laikas. Rezultatas - 2363 užpildyti dienoraščiai, su išsamiomis detalėmis iš britų gyvenimo. Šiandien UK Oxfordo Universiteto laiko naudojimo tyrimų centras turi didžiausią pasaulyje laiko naudojimo dienoraščių kolekciją, surinktą per 50 metų, apimančią apie 85 000 žmonių /dienų. Tyrimai, pagal senąjį metodą, buvo atnaujinti, pasitelkiant technologijas, t.y. įmontuojamas, reguliariai momentus fiksuojančias kameras. Tyrimai, laiko naudojimo tema, parodo, jog valandų skaičius, kurias praleidžiame darbe sumažėjo, o ir šeimos tapo nebegausios. Tad, logiška, kad vidutinis pilietis laisvo laiko turi vis daugiau. Kita išvada, kad daugelyje šalių, žmonės pervertina, sureikšmina laiką praleistą darbe - nuo 5% iki 10% Amerikoje, ypač turintys ilgesnes darbo valandas. Įdomiausia tai, jog tarp tų, kurie to laiko stokoja, yra mokslininkai ir žurnalistai, kurie labai dažnai ir kelia laiko trūkumo klausimą savo darbuose. (Šaltinis: NATURE

Kaip ten bebūtų, su tais tyrimais ir atradimais, išvada aiški. Laiko niekada nebus gana, jei tu jo nevaldysi. Išskyriau pagrindinius su laiku draugavimo punktus, tikiuosi, ne tik man, bet ir tau jie bus naudingi.

 

             

Stebėk ir užsirašyk. Pradžioje, turime išsiaiškinti, ką mes veikiame. Tad stebėk, fiksuok, užsirašyk ką veiki visą dieną, nepamiršdamas atkreipti dėmesį į pačias nereikšmingiausias, iš pirmo žvilgsnio, smulkmenas. Sugrupuok darbus, skirtingomis spalvomis paryškindamas, namų ruošos, profesinius bei laisvalaikio darbus. Vizualiai bus lengviau matyti kiek ir kas vietos užima. 

Įvertink laiką. Kiek laiko praleidi nieko neveikdamas? Galvodamas, kur ir ką valgysi? Naršydamas internete? Atskirk, kurios veiklos būtinos ir kurios nereikalingos. 

Keisk įpročius. Supratai ką darai negerai - nebekartok. Turi neišvengiamų buities darbų (maisto ruošimas, namų tvarkymas ir pan.) - samdyk, kas tą atliks. Laikas dažnai yra vertas daugiau nei tam tikra pinigų suma. O jei dar turi vaikų, tai jau atskira tema, supranti, jog tai, ko jiems neduosi dabar, liks neduota (laikas, dėmesys, žaidimai, dainos, šokiai, džiaugsmas būti kartu..)

Įvertink laiko trukdžius. Neretai, tai yra kolegos, pašnekėsiai neturintys ypatingos svarbos tavo darbui. Kai darbas skubus, atsiribok, tačiau palaikyti draugiškus santykius privalai, būk mandagus, tai viena iš tavo karjeros aspektų. 

Venk ilgų pokalbių telefonu. Susitikimas akis į akį bus produktyvesnis, nei telefonu (turint kitų trikdžių, priešai kompiuterio monitorių), sukoncentruotas įsigilinant į aktualiją. 

Naudok lentelę "Netrukdyti". Taip, tą lentelę iš viešbučio. Tokiu būdu, akivaizdžiai parodysi, jog esi nenusiteikęs nereikšmingiems pokalbiams ar kitoms smulkmenoms. 

Jei dirbi namuose, susikurk darbo vietą, kur nebus televizoriaus ar žaidimų konsolės, ar kitų reikalų. 

Numatyk, tai kas nenumatoma. Jų neišvengsi dirbdamas įmonėje, kur vadovas turės tau kokių klausimų ar papildomų darbelių. 

Naudok kalendorių. Kiekvieną rytą peržvelg iš anksto suplanuotus darbus, suplanuok jų atlikimą. Tačiau, neperkrauk dienos darbais, atsakomybėmis, nes tai tik sukels papildomą nerimą, stresą. 

Pradėk nuo skubiausių darbų. 

Būk realistas. Planuodamas nesuspausk laiko, pasilik erdvės. O pabaigęs ankščiau, pradėk kitą užduotį.

Naudok priminimus telefone.

Išmok prašyti pagalbos. Deleguokite paprastas, bet laiką valgančias užduotis kitiems, susikoncentruokite ties svarbiausiomis užduotimis. Perduokite darbus, kurie dėl žinių ar įgūdžių stokos prailgins jo atlikimo laiką. 

Nepamiršk savęs. Jei dirbi namuose, nepamiršk nusiprausti, pavalgyti, ir pamiegoti. Rėžimas stiprina, palaiko gerą sveikatą, o tam, kad turėtum motyvaciją, privalai nepersidirbti. 

Rask laiko poilsiui. Pakeisk aplinką. Nuveik ką nors naujo. 

 

 

 

 

 

 

Kaip taupyti laiką įdarbinant virtualų asistentą?

Pradedant verslą internete dažnai naujokas yra vienas gausybėje darbų. Jis priima užsakymus, atsako į klientų klausimus, prižiūri ir atnaujina socialinius profilius ir prisiima kitas atsakomybes.

Nors yra įvairių priežasčių, skatinančių įsisukti į nuosavą internetinį verslą, bet laiko trūkumas tikrai nėra viena iš jų.

Štai kodėl virtualus asistentas yra kaip išsigelbėjimas, kurį e-pardavėjai įdarbina primiausia - ką nors, kas gali užsiimti kasdieniais darbais ir asistuoti internetinės prekybos veikloje užtikrinant sklandų pagrindinį procesą.

Turėti virtualų asistentą, tai tarsi turėti antrą porą rankų. Nors jei ir jauti, kad susitvarkai ir be pagalbos, kad visas situacijas praeini sėkmingai savo jėgomis, bet sutik - turėti dienotvarkėje laisvas kelias valandas yra daug. Juk verslas nori augti, tad reikia rasti laiko naujiems projektams, sumanymams brandinti ir įgyvendinti.

Virtualus asistentas yra padejėjas, kuris dirba nuotoliniu būdu ir pagrinde visas užduotis atlieka internetu. Jis yra pirmasis, kurį pradedantysis  e-pardavėjas įdarbina. Dažnai, pastarasis neturi budžeto samdyti darbuotoją pilnai ar pusei darbo dienos (mokėti mokesčius, suteikti socialinias garantijas ir t.t.) vien tam, kad sutaupyti laiko deleguojant rutininias užduotis.

Daugiau apie tai skaitykite Autorė Aleks Ignjatovic (vertimas iš prancūzų kalbos)

 

 

 

Virtualus asistentas

Virtualus asistentas.Taip! 5 Argumentai

Pirmas. Pigus ir neįdarbintas TAVO darbuotojas.

Verslas, koks jis bebūtų, didelis ar mažas, linkęs yra taupyti. Reikia papildomų rankų vienai ar kitai užduočiai atlikti, o esamų apkrauti jau nebesinori? Virtualus asistentas - tai būtent tai, ko tau reikia. Nereikia kurti darbo vietos, mokėti mokesčių, suteikti socialinių garantijų, auginti motivaciją papildomais priedais...O beja, neatitiks tavo lūkesčių, atsisakysi paslaugų - jokių nemalonių atleidimo procedūrų.

Antras. Nuobodžių darbų delegavimas.

Niekada naujų klientų nebus perdaug. O kur jų ieškot, kiek laiko tai užims..? O dar tos lentelės pildymas, kai kitų darbų pilna...Iš asmeninės patirties žinau, kad nėra smagu tiesioginį darbą, turintį realią financinę naudą čia ir dabar, padėti į šalį, dėl ateities perspektyvos tam, kad surasti naujų kontaktų, išsianalizuoti informaciją apie juos ar konkurentus. Išeitis Tau - Virtualus asistentas, ir jokių nuobodžių lentelių pildymo, naujų potencialių klientų kontaktų, informacijos apie juos, ieškojimo, konkurentų analizavimo.

Trečias. Konkretus darbas sutartu laiku.

Taupyti reikia laiką ir tik laiką. Kai viskas aplink mus taip greitai keičiasi, keistis ir tobulėti turime ir mes. Tu turi užduotį dabar, tau nereikia laukti kol darbuotojas atras tam laiko, jau turimų darbų gausybėje. Deleguok virtualiam asistentui - sutartu laiku, sutartas darbas bus jau tavo el.pašte.

Ketvirtas. Užsienio kalbos reikia, bet darbuotojo papildomo ne.

Pasaulis ne toks jau ir didelis.. Dar vakar nesukai sau galvos dėl užsienio kalbos mokėjimo, nes juk rusų ar anglų kalba tikrai padės. O pasirodo ne visi noriai jomis bendrauja. O jei bendrauja, viliasi, kad moki ir jų kalbą,  garantuoju, bendravimas bus daug šiltesnis ir atviresnis, jei į juos kreipsiesi jų kalba. Ypač norėčiau pabrėžti dvi šalis, iš asmeninės patirties, tai Prancūzija ir Italija. Čia, vėl gi, tau padės virtualus asistentas. Jei tu tik šniukštinėji rinką, tai kam tau samdyti papildomą darbuotoją? Deleguok užduotis virtualiam asistentui. Jei reiks jis ir telefonu pabendraus, į laiškus atsakys, komercinį pasiūlymą paruoš.

 Penktas. Reklama socialiniuose tinkluose būtina, o tu ten retas svečias.

Šiandien apie socialinių tinklų svarbą daug kalbėti nereikia. Akivaizdu, tie kas aktyviai reiškiasi FB, Instagram ir kt. yra matomi, žinomi be papildomų išlaidų. Žinoma, kad būtų greičiau galima ir investuoti, bet pradėkite nuo minimalios, bet sistemingos savireklamos. Neturite tam laiko, papasakok savo idėjas virtualiam asistentui, jis pasistengs pateisinti tavo lūkesčius.

 

Taigi, Virtuali Pagalba Tau,  jei tu pasiruošęs, pasiruošusi, IŠDRĮSK TAUPYTI LAIKĄ!

Turi klausimų, kyla abejonių, turi baimių, tai susisiek su manimi, gal rasi tai ko ieškai 🤩